| BoXiMaN a întrebat:

Ce este coma alcoolica cum se manifesta si se poate muri din cauza asta?crying am o prietena care a intrat in coma alcoolica si nu stiu ce se va intampla cu ea momentan starea ei este stabila credeti ca ar putea... muri, fata are 13 ani crying!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim203 a răspuns:

Buna.
Nu stiu excat cum se manifesta coma alcoolica dar stiu ca nu prea ai de ce sa iti faci griji, cu toate ca prietena ta are 13 ani.
Nu baga in seama ceilalti useri care iti zic ca este grav deoarece nu este chiar asa, mai ales daca acum starea ei este stabila!
Stiu acest lucru deoarece un amic si el a intrat in coma alcoolica zilele acestea(si el are tot 13 ani).A fost dus de urgenta la spital si dupa cateva ore i-au dat drumol acasa, iar acum este bine.

P.s. pentru cei care se mira ca fata aceasta a intrat in coma alcoolica la aceasta varsta:amicul mei a mai intrat odata in coma alcoolica la 7-8 ani si nu a patit nimic!winking

Stai linistita ca totul va fi bine!:*

11 răspunsuri:
| andreeamitoi a răspuns:

Pentru 13 ani poate fi fatal. Dar eu cred ca glumesti...

| mikilaina a răspuns:

Un articol care raspunde intrebarilor tale http://www.topexperti.ro/......egarii_774 Daca doresti informatii suplimentare sau ai si alte intrebari poti adresa o intrebare psihologului si raspunsul nu va intarzia sa apara. Numai bine

| akka4 a răspuns:

Ma da ce ii mai place viata la 13 ani laughing puneti mana pe carte si lasati bautura. sunt curios ce reactie au avut parintii fetei cand au aflat de ea ca a intrat in coma alcoolica laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau ca spitalul consuma fonduri importante care pot ajuta persoane bolnave de cancer in loc sa fie consume pe toate pitele infecte care dupa ce ajunge acasa o sa se laude pe Facebook ca a baut,, jac daniel''.La cate miliarde de prosti si proaste sunt pe pamant daca mai moare unu mai conteaza?
Parintii ar trebui frumos castrati si sa nu mai aiba dreptul de a adopta un copil.

| rutanklan a răspuns:

Da, daca esti in coma alcoolica la analize ti se gaseste sange in alcool si nu invers. Bag-o la dus daca e urgenta, un dus rece si apoi apa cu lamaie sau cola. O sa ii faca spalaturi stomacale deci mancarea nu stiu cat ajuta, asta dupa ce suni la 112. Se poate muri usor. Poate sa se inece cu voma proprie. Dar ce puii mei cauti cu fete de 13 ani sa le imbeti in halul asta?

| zahy a răspuns:

Coma alcolica este inconstienta si cu tratament medical de urgenta se poate muri e foarte grav. nici doctori nu iti pot spunde daca isi revine sau nu. asta daca e in coma alcolica ( incostienta )

| RenzoRomano a răspuns:

N'ariii nimic breee... e sh be acolo... tat ii bun. a sa fii ghinii

| Dreamer12345 a răspuns:

Daca e stabila nu poate muri, se va trezi in curand. Funda?puppy dog eyes

| Tavutzu a răspuns:

13 ani? WTF? Coma alcoolica este atunci cand ai baut atat de multa bautura ce contine alcool incat este o cantitate prea mare in sange. Daca e real ce zici tu atunci in cazurile astea se suna la 112.

| BoXiMaN explică:

Nu glumesc... este adevarat crying ea acum este la spital de 2 ore inca nu s-a trezit... parinti ei sunt acolo au aflat totul. va multumesc tuturor pentru sprijin

| Tinel4Lend a răspuns:

Du-te la spital si intreaba un doctor...