| efimash a întrebat:

Ce este daca ma spal pe dinti dupa fiecare masa? poate si dauna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai gingiile sensibile te vor durea, daca nu poti sa consumi pasta dentara de 3 ori pe zi. Normal e de 2 ori pe zi dimineata si noaptea dupa mese.

| Madalina285 a răspuns:

Dupa parerea mea este excelent. As vrea sa am si eu vointa asta.

| Vans a răspuns:

Eu ştiu că dacă mănănci dulce nu ai voie să te speli pe dinţi numai dupa 30 minute, că se duce smalţul.

| Niiiicu a răspuns:

Nu e bine sa te speli mai mult de 2-3 ori pe zibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dauneaza. In nici un caz, din contra, ajuta. Astfel nu vor ramine resturi alimentare pe dinti care, dupa ce ca arata dizgratios, mai si putrezesc acolo daunind danturii (ataca smaltul). Chestia aia cu spalatul o data pe zi este o reclama prost facuta. Intentia a fost sa spuna "cel putin o data pe zi", dar ce a iesit... e de domeniul comediei.

| Dilaa98 a răspuns:

E bine cred...Doar sa nu ai gingiile sensibile...

| MyImaginatyon a răspuns:

Daca ai gingiile sensibile trebuie ca sa folosesti o pasta de dinti pentru dinti sensibli...in rest da, te poti spala pe dinti dupa fiecare masa, eu mereu cand merg la dentist asa imi spunelaughingsper ca te-am putut ajutahappy

| Bia246 a răspuns:

Depinde din ce este facuta pasta, poate esti alergic la vreun component...