| Crissy_6634 a întrebat:

Daca ma spal cu bicarbonat pe dinti in fiecare zi(dupa fiecare masa)cam dupa cat timp se vor vedea rezultatele? am auzit ca iti albeste dinti. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Rezultate ...iti zic eu prietene bicarbonatul de sodiu Iti distruge zmalutul dentar, cada nu mai ai zmaltul putrnic apar cariile ...Deci rezultatele apar in 3-4 zile, prin rezultat ma refer la distrugerea danturii. bafta

| Hikari a răspuns:

Eu stiu ca nu e prea bine ca sa te speli in fiecare zi pentru ca poate sa iti strice smaltul dintilor.happy

Răspuns utilizator avertizat