| anonim_4396 a întrebat:

Ce este mai "bine" sa beau: cafea sau 3in1?
Am 15 ani...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Cafea, logic.
Daca se poate, sa fie cat mai naturala (stiu ca suna asa ireal dar exista si marci care au cat mai putine substante amestecate).

3in1 = ficat praf intr-un timp scurt. De asemenea dereglari ale intestinelor, etc.

11 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Cafea sau 3în1 nu sunt recomandate pentru vârsta ta pentru că îți strici sănătatea. Dacă vrei, poți să bei ciocolată. lapte cu cacao pentru că acestea nu îți fac rău.
Mai așteaptă până să începi să bei cafea. Îți spun acest lucrur doar pentru binele tău, pentru sănătatea ta.
Nu cred că o cană de cafea sau 3în1 este mai importantă decât sănătatea. În schimb,ți-am spus,poți bea o ciocolată caldă pentru că este foarte bună și nu face rău.
Este alegerea ta ce vrei să faci, eu doar ți-am dat un sfat care sper să te ajute. Poți întreba și un medic, să vezi că tot același lucru ți-l spune.

Numai bine.

| PinkPanther a răspuns:

Mai bine bei ceai verde sau negru, au acelasi efect si sunt mai sanatoase

| darkrider a răspuns:

Nu ti-as sugera sa consumi cafea de la aceasta varsta, bea si tu ciocolata calda happy

| chelie91ptm a răspuns:

La 15 ani nu prea e bine sa bei deloc cafea...

| HappyPebbles a răspuns:

3 in 1, nu este chiar asa tare precum cafeauahappy.

| Helpmeeveryday a răspuns:

Nu beau regulat happyBeau cand sunt prea obosita, daca sunt invitata la o terasa, sau cand am nevoie sa stau treaza pentru ceva anume.

| alexandra5251 a răspuns:

Parerea mea este ca nu e bine sa bei cafea de la varsta asta, este alegerea ta ce faci cu viata si cu sanatatea ta, pa pa!

| QueenofLove a răspuns:

Buna...Cafeaua daca o bei este sanatoase, are proprietati care previne cancerul in schimb la 3 in 1 este doar un praf cu aroma...

| mango_7455 a răspuns:

Pai si eu am 15 ani... da beau 3 in 1 sau Café au Chocolat de la NESCAFÉ... si vara mai beau de la jacobs ice coffee.:Xbig grin da cafea nu beau pentru ca nu este prea bine sa beau cafea de la 15 ani.

| Roby_3118 a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda niciuna! tu faci ce vrei este corpul tau

| Lucian_1182 a răspuns:

Ar fi mai bine sa nu consumi nici cafea nici 3in1 dar daca vrei neaparat cafeaua e mai sanatoasa... daca nu iti place gustul, adauga o lingurita-doua de lapte normal