Întrebare recomandată | conydraga a întrebat:

Ce este mai bun pentru imbunatatirea memoriei, lecitina simpla sau memo plus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
32 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă medicul ca să vezi despre ce este vorba, spune NU automedicației.
Respectă-ți sănătatea fizică cât și cea mentală.
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

MemoPlus NEW contine o combinatie speciala formata din 5 ingrediente active care au o influenta pozitiva asupra memoriei si concentrarii si care cresc confortul general al organismului. Gingko biloba creste circulatia sanguina la nivelul creierului si, astfel, imbunatateste functiile acestuia. Vitamina B6 si magneziul sunt esentiale pentru activitatea sistemului nervos. Fosfatidilcolina reprezintaun component de baza al membranelor celulelor nervoase si este un element-cheie al functionarii sistemului nervos. Efectul principal al cafeinei este acela de stimulant al functiilor psihice si ajuta la indepartarea senzatiei de oboseala.

| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Crezi că ai neapărată nevoie de pastile de memorie? Ai grijă, nu poți lua pastile din lucruri mărunte. Depinde de vârstă și de ambiție. Mai bine consultă un doctor, îți va prescrie un medicament foarte potrivit.
Lecitina e mult mai bună decât memoplus, știu de la mai mulți cunoscuți.

Baftă.

| IMC90 a răspuns:

Pramistar

| DakotaRoyse a răspuns:

Niciuna, nici alta.
Memo plus e o măgărie fără efect. Uită-te numai ce conţine şi caută pe net de cantităţi ţi-ar trebui ca să şi aibă efect. În plus, efectele nu apar aşa, de pe o zi pe alta cum e în reclame :))
În schimb, poţi încerca altele: vitamine din complexul B, vitamina D, Omega 3, ginkgo biloba şi evident, exerciţii pentru întărirea memoriei :)
Mai găseşti aici o listă de substanţe, mai bune sau nu, mai ilegale sau nu http://en.wikipedia.org/wiki/Nootropic

| 0rlando a răspuns:

Eu am luat o dată memo plus, apoi am uitat complet.
Mi-am adus aminte abia după ce au expirat pastilele...Cu lecitina nu mi s-a întâmplat să uit să o iau.

| Serafir a răspuns:

Ce ii mai bun? Nici una din prostiile astea,
Exersarea e cea mai buna metoda de imbunatatire a memoriei, citesti carti, repeti ce ai de invatat, boabele aste sunt bani aruncati. Eventual mananci o ciocolata ca, contine destula lecitina si aia.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Odihnește-te suficient si eliberează-te de stres, relaxându-te! Te asigur că vei avea cea mai bună memorie! Nu vei mai avea nevoie de MemoPlus!

| Xtadelo a răspuns:

MemoPlus nu e bun de nimic straight face

| LolaLollita a răspuns:

Cred ca variaza de la o persoana la alta la ce anume raspunde corpul mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, de la organism la organism. Poti incearca memo plus pentru inceput.
Succes happy

| supermamici a răspuns:

Buna,
Sunt mult mai multe si mai eficace metode pentru a avea o memorie imbunatatita: mancarea, exercitii fizice, omega 3, odihna, exercitii de inteligenta, organizarea etc. O pastila sa nu crezi ca imediat trezeste un ansamblu de elemente care te fac sa memorezi instant. Un foarte bun articol gasesti aici:
http://www.supermamici.ro/imbunatateste-ti-memoria/

| CannbalCorpse a răspuns:

Memo plus si memo foarte.
Sper că te-am putut ajuta. O zi bună.

| Flaviucu a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca e mai bun Memo Plus.

| MrAlex a răspuns:

Incearca-le pe amandoua si vezi care da rezultate!

| T7uk a răspuns:

Ambele au acelasi efect.

| PotatoMustDie a răspuns:

Acum depinde de organism. Incearca-le pe amandoua si vezi care se descurca mai bine.

| MrSoapte a răspuns:

Lecitina, spun eu! Memo plus are si niste compusi care "imbunatatesc" circulatia la nivel cerebral! Am incercat ambele produse si mi s-a parut ca lecitina a dat rezultate mai bune, fara dureri de cap...cum a fost in cazul lui Memo Plus!

| IncorrectUsername a răspuns:

Memo Plus...

| JusticeForCraiova a răspuns:

Depinde de om.
Lecitina

| SucDeGuava a răspuns:

Lasa pastilele! Mananca peste si oua!

| BlackDice a răspuns:

Eu zic sa nu iei pastile si sa pui ambitia de moment!

| gabytzu707 a răspuns:

Memo plus pana la moarte.

| MEandTHEWORLD a răspuns:

Lecitina

| Adrianaa15 a răspuns:

M-ai bine ti-o imbunatatesti prin scris si citit, decat niste pastile care nu stii ce efecte pot avea.

| Roxuts_Ureniuc_1995 a răspuns:

Memo plus happy.

| edytzzu11 a răspuns:

De ce spuneti ca memo plus e mai bun?
Doar pentru ca ati vazut la tv reclame?happy
Sunt curios cati dintre voi chiar ati incercat.

| ToxyckUuhhh a răspuns:

Eu consider mai buna lecitina cu vitamina Cwinking

| RealyCUTE a răspuns:

Eu recomand memo plus. Eu le iau numai cand trebuie sa invat pentru un test (o pastila) si isi fac efectul, ma ajuta sa ma concentrez.

| Snaky12 a răspuns:

Iti recomand memo plus.