| ExtraAcid a întrebat:

Exercitii de facut acasa pentru ingrosarea gambelor? Help dau funda!

Răspuns Câştigător
| T4ny4 a răspuns:

Genoflexiunile iti dezvolta partea exterioara a coapselor foarte mult.Incearca sa te sui cu varfurile degetelor pe un prag mai inalt sau ceva.Si fa cate 15 ridicari pe serie.Fa-le cat mai incet. Fara sa atingi cu calcaiul pamantul.Sunt super, super tari!

8 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Mergi cu bicicleta, alearga.

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Bicicleta nu este pentru gambe, asta pot sa ti zic datorita faptului, am un client care a facut ciclism 6 ni, si can l-am pus sa lucreze gambe a facut o febra musculara de nu se mai putea misca, si mi-a zis de ce nu are legatura cu gambele.
Un exercitiu pentru gambe este sa stai aplecat cu varfurile pe ceva mai inalt decat solul si ii ceri cuiva sa se suie pe spatele tau dar mai mult spre fund sa fie pozitionat, dupa care te lasi si te ridici pe varfuri.
Sunt 3 modalitati de a lucra gambele, iar singuru lucru care difera este orientarea varfurilor, spre exterior, interior si inainte.
Multa bafta.

| ExtraAcid explică (pentru Andrei_Rusu_Andrei_1990):

Genoflexiunile sunt bune?

| ExtraAcid explică (pentru Andrei_Rusu_Andrei_1990):

Genoflexiunile sunt bunee?

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns (pentru ExtraAcid):

Nu ai treaba cu geno, incearca cum a zis t4ny4 la fel ti-am zis si eu si ti-am explicat cum sa lucrezi mai sus

| T4ny4 a răspuns (pentru Andrei_Rusu_Andrei_1990):

Imi cer scuze pentru repetare, nu-ti vazusem raspunsul.

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns (pentru T4ny4):

Stai linistita nu ai de ce sa-ti ceri scuze:d