| croissant a întrebat:

Ce faceti cand va confruntati cu insomnia? Deseori mi se intampla sa nu pot dormi la noapte iar la amiaza dorm pana seara... Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristinaaa57 a răspuns:

Incearca sa nu mai dormi dupa amiaza chiar daca ti-e somn, asa vei putea sa dormi mai bine seara, adica daca dormi dupa amiaza cum sa mai dormi si seara?! si incearca nu nu consumi produse cu ciocolata dupa ora 18:00

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Ascult muzica relaxanta. Pentru mine are efect.

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Sincer, așa fac eu vara. Ăsta e programul meu de câțiva ani.
Stau până la 3-4-5-6 dimineața și dorm până la 13-16.
Te poți pune să dormi tot așa târziu, dar să te trezești la ora 6-7-8 dimineața, iar după, seara vei fi obosită și te vei pune mai devreme să dormi. Dacă vei repeta asta, te vei obișnui cu programul ăsta (așa fac eu când sunt la școală).
Parcă sunt liliac..stau pe TPU și ajut oamenii, ascult muzică în permanență, joc rummy/Triviador, stau pe ask, vorbesc pe facebook, citesc diverse articole.
O seară plăcută!

| Kenya a răspuns:

Iau somnifere si incerc cat de cat sa adorm la ore potrivite,