| princess92 a întrebat:

Ce i se poate intampla unei persoane care ia 8 pastile de nurofen de 200mg odata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

Nu incerca! sunt periculoase in cantitate mare si luate toate odata! e de ajuns una singura! luate in cantitati mari iti pot da ameteala stare de voma...practic reprezinta un drog! luat in cantitate mare

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si exista riscul de a face insuficienta hepatica. Probabil ca nu mortala la doza asta, dar s-ar putea sa te simti cumplit de rau si sa ai nevoie de spitalizare.

April
| April a răspuns:

TE VA DUREA STOMACUL. Ia o pastila bde OMERAN.

| murik a răspuns:

Citeste prospectul, 2/zi pentru adult sunt recomandate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Provaca alergii

| Girly97 a răspuns:

Aoleu!