| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! ce se intampla daca cineva ia niste pastile ( nurofen, aspirina) vreo 15- 20 pastile si ajunge la urgenta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| MeMeMe97 a răspuns:

Toate odata?! Daca ajunge la urgenta stai linistita pentru ca o va baga pe perfuzii sau ii va face vreo injectie, ceva care sa ii curete stomacul! E evident ca nu e de bine! De la aspirina isi nenoroceste stomacul!

| piti77 a răspuns:

Se intampla ca o sa-l puna sa bea cativa litri de apa si o sa-l faca sa vomite, apoi probabil ca o sa-l trimita la psiholog

| NbhdDaughter a răspuns:

Da,ajunge! Face o spalatura gastrica, ceea ce este ceva foarte nasol, sta internat cateva zile, facand perfuzii, etc. consulta si un psihiatru..si apoi merge la loc acasa.Am patit-o! Si e ceva foarte naspa.

| badasssead a răspuns:

O sa aiba stomacul distrus, o sa ii fac spalatura. analize.o sa scape.

| Amelya02 a răspuns (pentru badasssead):

Distrus?:-s

| badasssead a răspuns (pentru Amelya02):

Normal ca distrus, el a luat nurofen, e antiinflamator, ceea ce distruge flora care protejeaza stomacul, plus aspirina, cum crezi ca ii va fi stomacul? probabil va pleca cu un ulcer din spital. e un efort. inca de mica probabil k iti spuneau parintii sa mananci inainte de a lua un medicamente, pentru ca ele iti rod stomacul!

| madalinnnaa a răspuns:

Daca ajunge la urgenta o sa iti spuna cei de acolo ce se intampla

| coolgirl0699 a răspuns:

Pai cred ca il baga in perfuzi si il tine cateva zile internat