| SupradozaDeDroguri a întrebat:

Ce se poate intampla daca am inghitit 10 pastile de nurofen 200? :-s

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu stiu daca faci trolling sau vorbesti serios...dar numele ma duce catre trolling

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Ceea ce-ai facut, este o lipsa de respect fata de tine,nu crezi? I Ai citit din curiozitate prospectul medicamentului? Sunt sigura ca stiai ca orice medicament luat in cantitati mari provoaca suferinta si poate chiar coma. Daca vroiai sa te droghezi,sa stii ca acest medicament nu este neuroleptic... poate produce insuficienta respiratorie,tulburari grave ale ficatului si rinchilor,dureri mari de cap,somnolenta (timp in care iti poti pierde cunostinta),ameteli,tulburari ale auzului,eruptii ale pielii,umflarea fetei,atac de cord,atac vascular cerebral... ajunge?
Nu stiu ce te-a determinat sa faci acest gest,dar problemele nu se rezolva in acest mod. Important este sa comunici, sa gasesti rezolvare singur sau cu ajutorul celor din jur, care te pot sprijini. Chiar si aici puteai gasi o vorba buna si un sfat.

| misu a răspuns:

Incearca neaparat sa vomiti

| SupradozaDeDroguri explică:

Cred ca am pus gresit intrebarea... Am un caz.cunostiinta, coleg care a facut asta si vroiam sa stiu ce urmari are. straight face

| Isfnasdas a răspuns:

Pff...asta e ceva destul de grav, nu crezi? Daca inghiti 10 pastile iti dai stomacul, ficatul etc. complet peste cap din cauza substantelor pe care la contin, poti chair sa ajungi la doctor. Ai grija, nu e bine nicioada sa exagerezi asa de mult...