| kissadry a întrebat:

Ce inseamna cand ma doare in partea dreapta jos cand merg, am stari de ameteala din cand in cand si stari de voma

Va rog sa ma ajutati! urgent... fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

In dreapta jos, in burta, se afla ovarul drept si este posibil sa fi racit, sa ai o anexita.
Este important sa mergi la medicul de familie, sa-ti dea trimitere la ginecologie pentru un consult de specialitate si tratament adecvat.
Posibil ca iti este greata de la infectie si de la durere.
Nu intarzia mergi la medic.
Multa sanatate.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de apendicită sau de o anexită ( ori altă afecţiune a ovarului drept )...

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/apendicita

http://www.sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/anexita_9116

http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx

http://www.copilul.ro/......a7965.html

Mergi la medicul de familie pentru control şi, eventual, Trimitere la medicul specialist ( ginecolog, etc. ).

Toate cele bune.

| Chinezw a răspuns:

Daca vrei sa vezi daca ai apendicita - apasa si vezi daca te doare sau sari pe calcaie

| kissadry explică (pentru Chinezw):

Pai logic daca ma doare cand merg nu e clar ca ma doare si daca sar pe calcaie!

| Alexandru096 a răspuns:

Abuff. ar trebui sa mergi la medic.Aceleasi stari le aveam si eu. Ai apendicita. Funda?

| kissadry explică:

Am fost la doctor si nu este nimic grav doar niste gaze

| Ionutzus1994 a răspuns:

Apendicita acuta. happy

| kissadry explică (pentru Ionutzus1994):

Nu se stie poate nu e apendicita.

| Chinezw a răspuns (pentru kissadry):

E apendicita.
sa nu fi cv mai complicat.
-- asa sunt simptomele.
nu vreau sa te sperii dar fa un control, si nu sari p masa de operatie. fa cv amanuntit

| kissadry explică (pentru Chinezw):

Da nu mi-e frica de operatii dar chestia e ca cineva mi-a zis sa ma asez in pat si ma incerc sa aduc genunchiul drept la piept si pe mine nu ma doare daca fac asa

| Chinezw a răspuns (pentru kissadry):

Nu mai sta sa se agraveze situatia.
... SUCCES!