| Sakura13574 a întrebat:

Ce inseamna sa ai dintii sensibili?
Ce pasta de dinti ar trebui sa folosesti psntru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Sa ai dinti sensibili inseamna ca te dor destul de des.Ca pasta de dinti ar trebui folosita Sensodyne sau Parodontax.
O seara buna.

| Vlach a răspuns:

Pasta de dinti nu stiu, dar dinti sensibili inseamna sa te doara cand bei/mananci ceva prea rece sau prea cald.

| Mishelle173 a răspuns:

Sensodyne cea mai buna pasta de dinti pentru dinti sensibili (ca simtim durere sau disconfort in dantura, in anumite situatii :

cand consumam alimente sau bauturi reci, fierbinti, dulci, acre
cand atingem dintii cu limba sau cand muscam)

| Andreve123 a răspuns:

Dintii? Poate vrei sa spui gingiile, altfel nu stiu. Iti curge sange des? Parodontax. Daca nu da rezultate mergi la dentist si fa.ti un detartraj, eu mi-am facut si nu mai am nicio problema. happy