| Amelia94 a întrebat:

Cine a folosit pasta de dinti Sensodyne (Whitening) sau Sensodyne obisnuit, ce poate sa imi spuna despre aceasta pasta, are vreun efect? As vrea sa folosesc pentru dintii sensibili si albirea lor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E buna daca e scumpa dar si colgate whitening and repair e buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosti Colgate sensitive whitening si a functionat, mi-a albit dintii vizibil. Insa trebuie sa te speli de 3 ori pe zi sa functioneze si sa eviti cafeaua, cola, pepsi, in general bauturile si alimentele care pot colora dintii.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

In cat timp ti s-au facut dintii albi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Aproximativ dupa o saptamana am inceput sa vad rezultate. Dar sa te speli de trei ori pe zi pe dinti...la un moment dat te plictisesti. Mai poti incerca pasta Pearl Drops, e intr-un ambalaj micut. Asta are particule abrazive si curata bine de fiecare data cand te speli. Pe ambalaj se recomanda folosirea de doua ori pe zi.

| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Eu aveam calcar pe dintii de jos si dupa o spalare cu pasta asta dar si cu o periuta buna de la oral b medium... a disparut calcarul si evident au aparuut si problemele de dedesubt ...eu recomand char daca nu face spuma e de nota 1000! Merita investitia!

| xRobert93 a răspuns:

Eu folosesc numai pasta asta, are un efect super mai ales daca te doare un dinte sau daca e sensibil recomand. La albire daca ai mare nevoie du-te la medicu stomatolog si iti va face o procedura care nu va durea deloc iti da doar cu o solutie sa ti albeasca.

| Bea10 a răspuns:

Buna! E o pasta foarte buna care se numeste Opalesence Whiteningh Toothpaste, dar e un pic cam scumpa! Iti face dinti albii in doar 1 saptamana, daca te speli dmineata si seara! happy