| AvalohAlyn a întrebat:

Ce înseamnă terapie ocupațională?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Să îți ocupi timpul în așa fel încât să nu mai ai depresie. Eu asta as putea înțelege.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Una din remediile contra depresiei este "mentineti-va ocupat". Lucrul regulat si moderat este unul dintre cele mai bune remedii contra depresiei. Când va dați seama ca va cuprinde descurajarea, propuneti-va o sarcina simpla si care poate fi realizata. Senzația de a fi realizat-o va v-a oferi satisfacție si o energie reanoita, ne sfătuiește doctor Julian Melgosa in cartea sa Fara stres.