| MrsBrunetzyka a întrebat:

Ce iti face la un consult la endocrinologie? Cum te pune sa stai, etc.!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te pune pe un scaun, palpează glanda care se află în zona gâtului (prin strângerea un pic a gâtului), ecograf, analize de sânge (dozările hormonale), etc.
Nu te dezbracă complet, etc.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Destul de naspa, te pune sa te dezbraci si iti controleaza toate glandele, te pune sa iti faci un milion de radiografi...la cap, la gat, la oragnele sexuale, oricum intr'un fel endocrinologul e si un fel de ginecolog.

| Azµre a răspuns:

O sa te dezbrace si o sa te controleze din cap pana in picioare apoi la gat sa vada glandele depinde de ce problema ai sau de ce te duci o sa faca o radiografie la cap sau / si o ecografie daca esti fata iar daca esti baiat iti i-a bilele in mana si puta. funda

| darkgirl58 a răspuns:

Buna am fost si eu acolo deoarece unui medic ( de alergologie) i s-a parut ca am glanda intri in cabinet si te asezi acolo o sa vada cum respiri ba chiar mie mia ascultat si inima si o sa te pipae in zona gatului de obicei depinde de ce problema ai venit bafta happy

| didi2802 a răspuns:

In primul rand depinde ce probleme ai. Cert este ca iti da un dosar si te plimba in tot spitalul de la un cabinet la altul, si la final iti cere dosarul cu tot ce ti-a iesit la restul consultatiilor.Si cred ca te va pune sa te dezbraci ca sa te consulte, sa vada daca este totul normal la corpul tau, asta nu dureaza mult, doar cat sa verifice.Si,cred ca depinde ce probleme ai, la final, dupa ce faci analize, daca este cazul, cred ca-ti va da niste medicamente. happy Eu am fost anul asta la endocrinologie.