| Ziizuu a întrebat:

Ce mancaruri ingrasa cel mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Dulciurile,mancarea fast-food si mancarea grasa.(carnea de porc, carnatii de porc etc)

| 愛日本 a răspuns:

Junk food (tot ce e prajit, gras gen slanina)
Sucurile din fructe
Dulciurile

Orice ingrasa daca mananci excesiv.Fiecare portie de fructe are 50 calorii.
E ok sa mananci 1-2 mere pe zi, dar nu 10!
Produsele de patiserie (painea, cozonacul, cornul etc)
Daca vrei sa slabesti va trebui sa reduci si din cantitatea normala dar si sa maresti orele de sport.

| RAY a răspuns:

Tot ce e procesat de om in cantitati mari

| zurick a răspuns:

Fast-food-ul,dulciurile,făinoasele etc îngrașă mult.

Uite un articol interesant care compară mâncărurile cu calorii.
http://www.gandul.info/......e-14103875

| Anna121 a răspuns:

Prajelile, fast-food, painea in exces, pastele etc. Dar daca mananci dupa 18 seara, poate ingrasa cam orice fel de mancare.