| deeeeeebora a întrebat:

Ce medicamente luati impotriva durerilor menstruale? nu-mi spuneti nurofen, paracetamol sau aspirina ca la mine nu-si fac efectele sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Ai alaturat cateva remedii naturiste
http://www.soothe.ca/articole/articol_20_dureri_ciclu.htm
Banuiesc ca vrei sa tratezi si cauza.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La mine este foarte eficient Nospa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aspirina nu se administrează în perioada ciclului menstrual, poate produce hemoragie digestivă superioară.
Poți încerca no-spa, scobutil (tablete), algocalmin (fiolă), indometacin (supozitor), ceai de mușețel, o sticlă cu apă caldă pe burtică.
Sănătate.
Pa, pa.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Incearca Ibalgin.

| alecssandra a răspuns:

Deci si eu is in perioada aia...e prima zi si de obicei prima zi nu prea avam dureri doar usoare crampe, abia de a doua zi ma luau durerile groaznice si tineau doua zile dar simt ca numai pot de durere! Am luat NoSpa, paracetamol si o lingurita de osteocare calciu si vitamine si tot nu vad inbunatatiri.Sa numai spun ca am un flux foaarte abundent, ceea ce la mine in prima zi era exclus...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu. nu isi fac efectul algocalmin, scobutil, nospa, ibalgin decat algocalmin fiole, nurofen forte si ketonal si indometacin supozitoare.

| lilicabriner a răspuns:

Salut, incearca nospa nu sunt prea scumpe in schimb ajuta, ia pentru inceput 2 pastile si vezi cum iti trece repede apoi poti lua si cite una...succese mari

| jeni a răspuns:

Ai incercat sa iei minerale? Poate organismul tau are nevoie.Sunt foare eficiente.In timpul ciclului se elimina fier, calciu, pierderi care afecteaza organismul, iar daca esti fumatoare si consumi multa coca-cola se elimina si mai mult calciu.

| sSsindy a răspuns:

Buna! Eu personal am dureri foarte mari si le tratez foarte greu happy Iti recomand Ibuprofen 400 sau Ibalgin / Ibalgin Forte! :*