| Beebeeee a întrebat:

Pot cumpara somnifere de la farmacie fara reteta? Urgent, DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Cele mai bune somnifere" sunt cele PRESCRISE de medic laughing

Mergi la medicul de familie şi, dacă consideră necesar, îţi va prescrie un anumit produs!

NU poţi lua/cumpăra "somnifere" ( medicamente de acest gen ) decât dacă ai Reţetă/prescripţie medicală de la medicul de familie ( ori alt medic/specialist )!

Cel mult, dacă vrei, poţi cumpăra ( FĂRĂ Reţetă ) produse naturiste ( pe bază de plante ) indicate în stări de insomnie.

Poţi să mergi la o farmacie sau chiar la un magazin naturist şi să soliciţi un astfel de produs...

Toate cele bune.

| 75414254 a răspuns:

Da! eu am cumparat cu o colega laughing iti spun si de unde, la politehnica unde este gura de metrou traversezi si mergi in fata (nu mult) si pe dreapta este o farmacie, urci niste scari si iti da fara retetea costa cam 70 de bani :*