| sheishappy a întrebat:

Ce somnifere pot lua fara reteta de la o farmacie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Numai produse naturiste care, din pacate, nu au niciun efect. Mai degraba numeri oi, ca te ajunge mai ieftin.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există "somnifere care se pot lua fara reteta"!
Deci, NU le poţi obţine fără un consult medical.

Mergi la medicul de familie şi, dacă consideră necesar, îţi va prescrie un anumit produs!

NU poţi lua/cumpăra "somnifere" ( medicamente de acest gen ) decât dacă ai Reţetă/prescripţie medicală de la medicul de familie ( ori alt medic/specialist )!

Cel mult, dacă vrei, poţi cumpăra ( FĂRĂ Reţetă ) produse naturiste ( pe bază de plante ) indicate în stări de insomnie.
Poţi să mergi la o farmacie sau chiar la un magazin naturist şi să soliciţi un astfel de produs...

Toate cele bune!

| untu a răspuns:

Nu cred ca poti lua medicamente fara reteta medicului fara consultare! Cel mai bine e sa-ti faci un ceai din flori de tei si sa-l bei cu lamaie si cu miere( zahar) sau poti sa-l bei cu o ora inainte de culcare o cana sau doua de lapte cald! Veti putea dormi fara probleme!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Melantonina, Persedon, Stresclin, Dormolin

Ultimu e chiar foarte tare. Daca le mai si amesteci dormi fara treaba.

| mircea22b a răspuns:

Cunosc o persoana care a incercat cu somnifere. Trei cutii parca. Oricum mult peste doza "necesara". A mai incercat si dupa, altfel. Acum e insurat, om normal ca toti oamenii. Inca nu are copii.