| anonim_4396 a întrebat:

Ce medicamente putem lua chiar si naturiste pentru a nu lua gripa porcina(copiii si adulti).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Medicamentul natural:usturoiul! Apoi ceai verde, echinaceea. Si inca ceva foarte bun:tictura de propolis!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Singurul medicament care previne, sau trateaza este Tamiflu (cunoscut si ca Oseltamivir). Acceseaza link-urile:
http://www.pcfarm.ro/articol.php?id=487
http://www.ziare.com/......flu-942402

| mimi_4822 a răspuns:

Nu-ti garanteaza nimeni ca nu o iei, poti incerca ceva pentru imunitate. Întrebi la farmacie sau plafar ce medicamente puteti lua si respectati normele de igiena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aspirina saraculuilaughing Uite caz real: O fata s-a imbonlavit de gripa porcina(pisicina ii zic eu) si a internat-o la spital intr-o sectie izolata. Dupa 3 zile de stat acolo fara nici un tratament, i-a dat drumul acasa si fara nici un tratament la domiciuliu`, adica tratamentul este sa stea in casa izolata cateva zile. Deci GRIPA PORCINA?! Atentie: acesta este un caz real si nu este fictiune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice care intareste sistemul imunitar. Insa nu numai medicamentele intaresc sistemul imunitar. Cam majoritatea fructelor si legumelor care sunt bogate in vitamine sustin sitemul imunitar. Un bun aliat al organismului este si ceaiul verde, este un foarte bun antioxidant dar intareste si sistemul imunitar si il ajuta sa lupte impotriva bolilor si mai ales impotriva racelilor. Atentie daca aveti tensiunea prea mica, nu e indicat ceaiul verde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puteţi folosi orice extract de plantă care are efect antiviral, spre exemplu, ceaiul de lemnul dulce (Glycirrhiza glabra).
Toate cele bunewinking