| baiatudela4 a întrebat:

Gripa porcina si Gripa noua, doar o conspiratie pentru a marii bugetele fabricilor producatoare de medicamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Asa este

| costymaximus a răspuns:

O sa iasa la iveala mai multe lucruri naspa despre aceasta facatura ordinara(ca si gripa aviara)

| User a răspuns:

Cam asa ceva... si gripa porcina e totuna cu gripa noua... acum ii zic gripa noua pentru a nu ne jignilaughing

| Bubble a răspuns:

1.Gripa porcina= Gripa noua.
Sunt una si acceasi
2. citeste http://juliee.wordpress.com/2010/01/09/da-sau-nu/ si poate iti dai seama.

| Bubble a răspuns:

Itamina D are un rol crucial pentru functionarea sistemului imunitar, astfel incat capacitatea vitaminei D de a stimula functia imuna si de a distruge microorganismele invadatoare s-a conservat in genom timp de 60 milioane de ani de evolutie.
Daca oamenii ar cunoaste adevarul despre vitamina D, industria mondiala de vaccinuri se va prabusi. Cine ar mai avea nevoie de vaccin daca ati avea un sistem imun activat ce ar face treaba automat? In plus, sistemul dumneavoastra imunitar este natural, in timp ce vaccinurile sunt injectii complet artificiale ce contin substante chimice toxice ce sunt legate tot mai mult nu doar de autism, ci si de crize, leziuni ale creierului si moarte.
Sistemul dumneavoastra imunitar va salveaza viata in fiecare zi, in liniste, in spatele scenei.
*Luat de pe blog.
Deci? cred ca ti'am rasspuns

| deejayra a răspuns:

Pai normal, altfel cum s-ar scoate din criza financiara.De cand a inceput gripa s-au scumpit mastile medicinale... fac bani pe medicamente, vaccinuri si mai nou, testele pentru gripa porcina.
Si ar mai fii un motiv, dar de asta nu sunt asa sigur.In 2050, populatia globala se estimeaza la 11, 6 miliarde de locuitori, aproape dublu decat in anul 2005.Mai departe cred ca va puteti da seama singuri motivul aparitiei acestei gripa create in laborator.
Probabil cand va veni o noua criza va aparea si gripa canina, dar pana atunci numai bine.

| deejayra a răspuns:

Loli acele cazuri de decese nu au fost provocate de gripa porcina, acei oameni aveau alte afectiuni:diabet, cancer, probleme respiratorii.
Si pana la urma cazuri de decese sunt provocate si de gripa normala, ba chiar mai multe decat gripa porcina.Singura diferenta este ca numarul de decese provocate de gripa porcina este publicat in ziare si la televizor pentru a speria populatia ca sa faca vaccinul, iar numarul de decese provocat de gripa normala nu este prezentat populatiei.
Mie mi se pare ca am facut vaccin anti-gripal cand eram mai mic, asa ca nu imi fac probleme.

| Oktavian a răspuns:

La momentul de fata pentru bani oamenii sunt gata de orice

| ☼loli☼ a răspuns:

Mai sa fie, am auzit-o si p-asta. Adica atata timp cat au fost cazuri clare de gripa si au existat morti pe tema asta, de ce va indoiti de existenta ei? Nu s-a gasit un vaccin bun pentru ea, e adevarat, ceea ce s-a gasit a provocat moarte la randul ei. Si nici macar nu cred ca au scos un profit asa de mare firmele astea numai cu vaccinul asta pe care aproape nimeni nu-l face.

| ionoion a răspuns:

Vaccinurile nu-s facute pentru profit, ci pentru tampirea populatiei.

| scumpikkk a răspuns:

Da, parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gripa porcina este produsa in laborator de catre francmasonii illuminati ce controleaza aceasta lume si doresc sa depopulze planeta in proportie de 90% pana in 2012 pentru ca ei sa poata avea o rasa de sclavi pentru totdeauna si ei sa aiba acces la toata tehnologia pe care oricum o au acum dar o tin sub secret. Metoda lor este si imbecilizarea maselor prin TV, massmedia si produse alimentare/etc. in care introduc anumite substante gen aspartam care micsoreaza numarul neuronilor in creier si produc cancer.

Vizioneaza documentarele urmatoare, care sunt valabile online : Esoteric Agenda, Endgame, Obama Deception.

Cheia noastra este informatia.

| HaChick a răspuns:

Cand fabricantii de arme au avut un numar fabulos de arme pe stoc si nu aveau cui sa le vanda "au creat" razboaie si, in ciuda numarului mare de morti, tot ce i-a interesat a fost PROFITUL. E VORBA DE MARILE PUTERI ALE LUMII! Ce ne poate face sa credem ca aceleasi puteri nu ar fi in stare "sa creeze" un virus, daca au de castigat miliarde de pe urma VACCINULUI (antidotului). Pana la urma tot de viata si de sanatatea omului e vorba, si asta e cea mai puternica arma psihologica, pentru ca priveste omul de rand (ce are el mai de pret) si nu interesele catorva lideri de razboi. Pentru ei inseamna AFACERE, pentru noi inseamna MOARTE. De ce le-ar pasa mai mult de niste oameni infectati cu un virus, decat de cei "cazuti la datorie" in razboi? Suntem victimele lacomiei lor!

| bisnitarpunctcom a răspuns:

Gripa porcina este un rezultat al combinarii a 4 virusuri de gripa, care nu ar fi posibila decat intr-un laborator.si mai este o conspiratie pentru a micsora populatia!

| mytza020 a răspuns:

Asta e doar inceputul...sunt extrem de multe lucruri pe care noi nu le stim.Americanii fac "lucruri" care nu ne trec prin cap.nu ne putem gandi la cata putere au.parerea mea este ca vor urma multe de acum.