| anonim_4396 a întrebat:

Ce medicamente sa iau pentru a scapa de o sarcina nedorita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Buna!
E optiunea ta daca vrei sa scapi de sarcina,aici nu ma bag.
Insa am auzit de o fiola,comandata la Iasi,pe care dac-o bei,elimini de la sine.
Nu stiu cum se cheama, cauta si tu pe Google.
Am auzit asta recent la o persoana care trebuia sa scape de sarcina ca era in primul trimestru, contactase Zona Zoster, care-i virala, si se indopase cu pastile nestiind ca-i gravida.Indicatia doctorului a fost avort.Si i-a recomandat fiola aia ca s-o bea.
Succes!
Dar chiar te-ai gandit bine?
Copiii sunt motive de bucurie.

| Rush a răspuns:

Poti sa iei anticonceptionale dar alea sunt ca sa previna sarcina, daca esti insarcinata, degeaba...

| Purec a răspuns:

Medicamente? dar ce crezi tu ca sarcina aia e o boala? o viroza respiratorie sau ceva de genul? Vreau mai multe detalii. Ce s-a intamplat si cand? De cat timp esti insarcinata?

| AR1373 a răspuns:

Nu sunt eu insarcinata ci o prietena o prietena apropiata.