| Ruxy a întrebat:

Ce metode folositi pentru epilarea la subrat? Am auzit ca ceara si epilatorul sunt destul de riscante, putand duce la aparitia nodulilor ne/cancerigeni atat la femei cat si la barbati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Aparatul epilator!
nu stiam!
dar stii ce am patit eu de la bic... mi s-a infectat radacina firului de par ...si am facut o infectie puternica ...cand m-au vazut cei de la urgenta... direct la chirurg m-au trimis (dar nu pentru. operatie! mi-au facut un drenaj la subrat!)si ei mi-au recomandat aparatul epilator... cei drept eu sunt multumita de el... dar mi-ai dat de gandit!

13 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Vorbesti serios? Gata renunt la epilator. Probabil ca de acum incolo, crema.

| adeana a răspuns:

Pai, foloseste lama sau crema.
Lumea se epileaza de ani de zile prin foarte multe metode invazive si nu am auzit de niciun astfel de caz. Eu cred ca printr-o igiena corespunzatoare si atentie la corpul tau poti preveni problemele de orice fel.
Nodulii pot aparea de cele mai multe ori pe mana si la nivelul incheieturii mainii. Pot aparea si la nivelul membrelor inferioare, articulatiilor, genunchilor sau umerilor si nu sunt cancerigeni din cate stiu eu.
E bine sa te examinezi si la orice suspiciune sa mergi la control.
Nodulii mamari apar din cauza modificarilor hormonale.
Problema e cu deodorantele din comert, care contin saruri de aluminiu, care sunt cancerigene, deci atentie la ele.

| marsy a răspuns:

Eu folosek epilatorul. sh sint multumita love struck

| fzcsm a răspuns:

Eu imi pun ceva gel si ma epilez cu lama deci nu pot face cancer de la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bricheta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema depilatoare tongue

uneori si ceara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma rad si cand nu mai am rezerve imprumut bricheta lui Bro!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ZAZUtotea: nu iti recomand bricheta lui Bro, el e ninja, are zeci de ani de antrenament happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice!happy

| raza-de-soare a răspuns:

Eu m-am ras odata cu lama... dar am observat ca parul creste foarte rapid...nu prea imi convine dar e cel mai sigurhappy

| Username1 a răspuns:

Crema depilatoare thumbs up

| alina12 a răspuns:

Cu bicu e cel mai sigur.