| Cristinell90 a întrebat:

Bună care folosiți epilatorul cu ceară? E bun la ceva? Sunt aceleași beneficii ca și la epilarea la salon? Vreau păreri personale. Mulțumesc anticipat.Dau fundă

Răspuns Câştigător
| pizzahut a răspuns:

Crema nu este buna, modifica structura chimica a firului de par si te poti infecta in timp. Ceara este cea mai buna, nu conteaza sub ce forma esti folosita, dar trebuie sa stii sa o folosesti big grin! Epilatul cu benzi este mai dureros, aparatul obisnuit nu este chiar asa de dureros, iar cel cu ceara lichida este chiar ok (durerile sunt doar pe moment).

5 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Cea mai sigura este cu crema depilatoare, cea mai nesigura este cu bigu` cea mai buna ca durabilitate ceara acasa(sa stii s-o folosesti) sau epilatorul. Cea mai sanatoasa dupa mine cea cu crema, epilator sau ceara

| Cristinell90 explică (pentru Ceriik):

Eu vreau să știu dacă epilatorul cu ceară e bun de ceva nu mă interesează crema sau lama care îmi face părul mai des mersi oricum de părere mai așteptat și alte răspunsuri.

| trisha88 a răspuns:

Buna,
Nu stiu sigur la ce ii spui tu epilator cu ceara, daca te referi la acel aparat electric in care se pune un cartus cu ceara si se incalzeste in baie de apa si se folosesc niste benzi de panza atunci pot sa-ti spun din proprie experienta ca e bun, m-am facut si eu mai demult cu el si am avut par des si mult pe picioare si mi l-a scos, sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu.

| Cristinell90 explică:

Nu știi să legi două cuvinte de ai dat copy și paste după alt user sau ai făcut-o la mișto?! E de prost gust gluma.

| Cristinell90 explică:

Dai răspunsuri doar ca să te afli în treabă?!