| alabala a întrebat:

As vrea sa stiu mai multe despre epilarea pe maini.Am auzit ca la salon este mai eficienta si cu ceara. Este adevarat si este de durata? Cam la ce pret este? Ce metode de epilare folositi? happy

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Orice epilare care iti scoate parul de la radacina este eficienta, insa depinde si de ceara, si de persoana care efectueaza epilarea.Inconvenientul este ca doare, oricat de rece/calda/bla bla ar fi ceara, depinde si de modul in care suporta fiecare persoana in parte durerea.Eu nu ma epilez la salon si nici in general fiindca nu am ce epila, decat cateva firicele subitiri si care nu se vad, fiindca sunt foarte deschise la culoare, dar din cele auzite la prietene cred ca o epilare la salon pe maini nu trece de 25-30 de lei, nu stiu sigur. Oricum, te poti duce de cateva ori, si daca prinzi metoda si nu ai timp suficient ca sa-l mai pierzi si pe la saloane ( ca si-n cazul meu, as muri daca ar mai trebui sa pierd ore si pe la cosmetica), poti efectua procedeul si acasa, cu ceara din comert sau de la farmacie.Alte metode bune ar fi epilarea definitiva sau decolorarea firului de par (il subtiaza si-l deschide la culoare, nu va mai fi atat de vizibil). Important este sa te simti bine in pielea ta, iar daca estetica bratelor te deranjeaza intr-atat de mult, te poti si epila happy.
Succes!

4 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Buna!

Eu nu am par pe maini dar stiu ca merge o prietena de-a mea si nu plateste mai mult de 6 lei, mi-a zis ca nu doare deloc cu ceara fierbinte. Intr-o luna incepe sa-i creasca iar.
o seara frumoasa, papa! :*

| Rallu_3508 a răspuns:

Desigur. Epilarea cu ceara este mai eficienta si tine in jur de o luna.Eu folosesc crema depilatoare, pentru ca epilarea cu ceara este prea dureroasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La salon cu ceara te tine mai mult. Eu aveam destul de mult si m-a tinut cam 4 luni si nu exagerez.laughing Acum depinde de fiecare. Iti ia cam 20-30 lei. Eu mai folosesc si crema epilatoare Veet, dar nu tine chiar asa mult. happy

| DaNuTzASwEeT98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu crema depilatoare cat tine?