| anonim_4396 a întrebat:

Ce metode sunt pentru albirea dintilor (afara de cele facute acasa,gel albirea dintilor cu capsuni, etc) si care ar fi cea mai buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kiki20098 a răspuns:

Bicarbonat de sodiu, cu zeama de lamaie, amestecul acesta este foarte eficient pentru innalbirea dintilor
Si Aceasta solutie este foarte ieftina si te fereste de substantele abrazive folosite deseori pentru albirea dintilor, care pot afecta smaltul destul de puternic.

P.S. Ai grija nu folosi des aceasta reteta, la un anumit interval de timp

| anonim_4396 explică (pentru Kiki20098):

Ai incercat-o? s-a vazut ceva?

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sare de mare...granule mari!

| Samariteanul a răspuns:

Sa te speli zilnic cu pasta de dinti...sau daca dai cu bicarbonat de sodiu ti va face mai albi(dar sa nu dai zilnic)

| anonim_4396 explică (pentru Samariteanul):

Ma spal zilnic si de cate 5 ori pe zi...eu vreau ceva metode de albire

| Samariteanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis bicarbonat de sodiu...