| cxxyy a întrebat:

Ce mi se poate întâmpla daca am facut un smoothie de căpșuni si bananane si am uitat sa spal capsunile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Căpușe la ficat.

| SingleForOne a răspuns:

Te rogi la Dumnezeu să te mai ierte o zi, și să speri că vei fi bine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pățești nimic. Nu te mai lua după nebunii ăștia din comentarii. Eu am fost ieri la supermarket și am pus mâna pe cărucior, iar când am ieșit mi am luat o gogoașa și am pus mâna pe ea uitând ca am pus mâna pe cărucior. Și sunt bine

| Dragosdoar a răspuns:

Faci Covid

| Celcestietot a răspuns (pentru Dragosdoar):

Asa este, covidelul nu iarta pe nimeni.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Asta ține de mulți factori. Cât de vechi erau căpșunile? Unde erau depozitate? Le-ai luat de la magazinul din colț sau de la supermarket? Îmi amintesc că am uitat să spăl un măr și abia pe la jumătate mi-am dat seama că nu l-am spălat și nu am pățit nimic.

| Eisenheim a răspuns:

Eu am ajuns la urgență în urmă cu câțiva ani,greata,dureri de stomac, urat de tot, nu spălasem o lebeniță. Medicul mi-a recomandat să spăl totul, orice fruct și legumă, și sânt sigur că avea dreptate happy

| AlinMrs a răspuns:

Serios?

| GhostRider2535 a răspuns:

Te poti alege cu o bacterie care creste pe fructe/legume nespalate, adica o ciuperca numita candida, se trateaza relativ usor.