| Fantaspirit2k23 a întrebat:

Ce mi se poate întâmpla dacă mănânc un măr dau doua pe zi și apă pe o perioadă de o luna, doua luni? Voi avea probleme de sănătate? Alte fete mănâncă am auzit un măr pe zi și sunt sănătoase.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Normal ca vei avea probleme de sanatate!
corpul omenesc este ca o masinarie.Are nevoie de energie pentru a functiona.

| Frank51 a răspuns:

Depinde de cât de mare este depozitul adipos pe care îl ai. Poți supraviețui chiar și 2-3 luni însă corpul poate reacționa imprevizibil și nu se recomandă așa ceva decât sub supraveghere specializată.

| Fantaspirit2k23 explică (pentru Frank51):

Aveam ceva dar acum am slăbit ca la 20 de ani, dar nu sunt chiar skinny, deși asta doresc.

| 120bulevard a răspuns:

Mancatul unui mar sau a doua pe zi, impreuna cu apa, pe o perioada de o luna sau doua nu va cauza probleme majore de sanatate, dar nu este o dieta echilibrata si poate duce la deficiente nutritionale pe termen lung. Marul este o sursa buna de fibre si vitamine, dar nu furnizeaza toti nutrientii necesari pentru o buna functionare a organismului. Este important sa aveti o dieta echilibrata care sa includa o varietate de alimente din toate grupele alimentare (proteine, carbohidrati, grasimi, fructe, legume, lactate). De asemenea, este recomandat sa consultati un nutritionist sau un medic daca doriti sa urmati o dieta restrictiva pentru o perioada mai lunga de timp, pentru a va asigura ca primiti toti nutrientii de care aveti nevoie pentru o sanatate optima.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Ce? Clar nu, persoanele alea te mint, un corp are nevoie de mult mai mult și nu doar "mere" gen carne, fructe, legume... etc.
O să devii anemică și alte probleme de sănătate caută pe google

| Fantaspirit2k23 explică (pentru Paracetamol0lol):

Sunt bărbat nu femeie. Dar pentru 2 săptămâni? happy

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Dacă vrei să slăbești fă sport și redu treptat din mâncarea pe care o mănânci de obicei (da gen nu o reduci de tot )

| Fantaspirit2k23 explică (pentru Paracetamol0lol):

Bun sfat!

| Lambruzau a răspuns:

Eu sunt fata care a mancat un sfert de mar la doua zile, apa plata cu bidonul de 5l/zi si dupa un an a murit de varsat de vant caldut de primavara, noroc ca m-am inviat cu un cartof cu par!
Efecte secundare : vertij, lesin si bube dulci

| Manticora a răspuns:

Mori. Alea care mananca un mar pe zi sunt anorexice, bolnave psihic si anemice.