| GulDan a întrebat:

Ce parere aveti de Paroxetina(anti-depresive)? te ajuta?

Poate avea efecte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu am o părere bună. Cel mai mult e ajută voința în cazul depresiei nu medicamentele. Trebuie să fii idiot să te scoți din așa ceva cu altceva decât cu mintea ta. Mintea ta controlează totul, tu ești mintea ta. Tu intri în depresie și tot tu poți să ieși. Totul ține de tine. Sunt complet contra medicamentelor de acest fel.

| GulDan explică (pentru T0T):

Ok oricum eu n-am avut numai depresii ci am anxietate mare si plus era sa am ceva asemanator cu o trauma si multe atacuri de panica.

Macar sa nu imi faca rau...ce crezi?

| T0T a răspuns (pentru GulDan):

Eu nu am încredere în astea dar poți să te uiți la contraindicații și vezi ce face rău și ce nu. Dar nici acolo nu explică tot.