| GulDan a întrebat:

Eu iau seroxat paroxetina...de 5 luni.

Credeti ca ingrasa? sau au efecte negative?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

In general antidepresivele ingrasa..sau mai bine zis dau pofta de mancare si te obliga aproape sa mananci mult.
Eu iau antidepresive de 7 ani(dar nu ce iei tu ) si am luat in greutate foarte mult.
happyDin pacate, medicamentele din sfera psihiatriei au ca efecte secundare luarea in greutate.Ce poti sa faci e doar sa il rogi pe medic sa reduci doza, asta numai si daca te simti bine si crezi ca poti sta cu doza micsorata de antidepresiv.

Numai binehappy

| GulDan explică (pentru AvalohAlyn):

Eu iau doar una seara ca mi-a redus incet incet si doctorul mi-a zis ca o sa ajung la o jumatate si dupa renunt la seroxat.
As dori sa vorbim sa te mai intreb cate ceva daca vrei sa-mi lasi niste date de contact

| AvalohAlyn a răspuns (pentru GulDan):

Pai poti sa imi trimiti si mesaje private aici pe TPU.happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi capitolul "Reacţii adverse" în Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/pro_601_18.03.08.pdf?anmPage=993&ID=19856

Toate cele bune!

| K0sti a răspuns:

Are prospect, citeste-l!

| Holy2010 a răspuns:

Daca iei de 5 luni stii deja exact ce efecte au sau nu asupra ta. Cat despre ingrasare, putin probabil...dar daca mananci peste masura cu siguranta te ingrasi.

| GulDan explică (pentru Holy2010):

Mananc 3-4 mese dar fac si sport(atletism) intrebam ca nu vad rezultate la abdomen si ma gandeam ca poate e de la medicamente