| VasileDumitrescu a întrebat:

Ce parere aveti de piracetam? Am citit un articol pe nootropice Romania care m-a motivat sa il comand.

Astept pareri doar de la cei care l-au incercat!

Las si link ul mai jos
https://nootropiceromania.com/2021/11/20/piracetam-un-no otrop-romanesc/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Nu am incercat piracetamul dar iau modafinil. Am mai multe boli printre care si una care provoca somnolenta excesiva asa ca am primit reteta pentru modafinil si am observat efecte din prima zi. Nu numai ca dispare somnolenta dar imi creste puterea de concentrate, atentia, viteza de reactie, imbunatateste memoria si multe procese cognitive, sunt mult mai eficienta la munca si am o dispozitie mai buna - probabil fiindca nu ma simt obosita si somnolenta tot timpul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu medicamentele astea, cica ar fi eficiente, insa piracetamul e invechit.

Cand ma pregateam pentru admitere, avand destul de mult de invatat, am mers la medic si mi-a dat si piracetam (pe langa altele), dar nu mi s-a parut ca ajuta. Adica progresul l-am facut pentru ca am invatat mult, nu pentru ca mi-a facilitat piracetamul procesul de invatare.
Inca nu am terminat facultatea, dar acum ceva timp voiam si eu ceva nootropice. Nu am mai mers la medic si am reusit totusi sa stau si sa ma obisnuiesc sa invat perioade lungi. Deci, mna, nu o sa te faca the smartest cookie in the jar