| GOODLUCK a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta dieta?

Ziua 1: fructe (se alege un singur fruct, de exemplu mar, si se consuma in cite cantitati se doreste).

Ziua 2: lactate – un sigur fel dintre branza, lapte sau iaurt, in cantitati la alegere

Ziua 3: cartofi, fierti, fara condimente sau unt.

Ziua 4: carne, slaba, de pui sau vita, nu prajita in ulei.

In urma dietei, daca este tinuta corect, se pot pierde aproximativ 2-2.5 kg si este relativ simplu de tinut.

A tinut-o careva? a dat rezultate?
Este dieta disociata simpla.
fundita la cine da cel mai bun rasp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Buttercup30 a răspuns:

Pfff...gasesti foarte multe diete pe net, in reviste...
eu una nu tin nici odieta din astea.
eu iau masa de dimineata, mancand bine, fara paine.La pranz mai mananc ceva mancare de casa,(fara cartofi prajiti, chestii prajite)si seara fructe.
Si merge! intr-o luna am slabit vizibil.Si poti sa mai faci 2-3 zile pe luna post negru(adica sa beidoar paa si ceai, fara sa mananci nimic) pentru dezintoxicarea corpului. Dar nu incerca daca ai probleme de calciu, fier...
Si oricum:ideea e sa mananci putin si des, cam 5 mese pe zi.Si fructe, legume multe.Iti poti face salata din rosii, castravezi, salata, varza, pui...Vezi si tu cum le amesteci thinking
Cam atat big grin Funda?happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fundița la cine da cel mai bun răspuns! De unde știi tu care este cel mai bun răspuns?
Nu există diete minune, ci trebuie să învățăm să mâncăm. Efectul yoyo îți spune ceva? Cât timp crezi că ai să-i dai șocuri organismului prin aceste "diete"?
O alimentație echilibrată și sportul ține tonusul sănătății, ține minte!
Pa, pa.

| 80Cris a răspuns:

Ssoorryynnaa da, da rezultate sigur, spune-i eventual sa incerce sa tina cate doua zile cu fructe, doua cu legume, doua lactate, doua carne. Eu cu un regim din asta am slabit 8 kg in 2 luni. De fapt care-i treaba cu regimul, te pune sa mananci din aceeasi grupa alimentara o zi sau doua sau 3 zile, depinde cat vrei si poti iar la un moment dat te saturi sa tot mananci legume, legume, carne, carne... asa ca incepi sa mananci tot mai putin din respectivele alimente, mancand mai putin ...calorii mai putine iar daca ai si niscaiva cunostinte, cam cate calorii au unele si altele, ai si mai multa grija, deci reusesti sa slabesti.Bafta!

| Biby a răspuns:

Nu am tinut-o dar te cam infometezi de exemplu in prima zi doar cu un fruct tine macar 2 mese.Mai bine fa sport.

| foxi a răspuns:

Fara multa miscare nu functioneaza!

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Domane ajuta, fa sport nu diete.

| kolcov a răspuns:

raised eyebrows poti manca 1 zi intreaba numai mere? laughing) eu nu cred, sau cartofi fierti? doamne... Pt a slabi trebuie sa depui efort sa transpiri, pune mana si alearga cate 1, 2 km pe zi si dupa 1 luna o sa vezi rezultatele happy

| Maadaaaa a răspuns:

@Pragmatica. Din cate ai zis tu, doar alergi, handbalul nu consta in asta. Practicand acest sport nu slabesti, creste masa musculara!

| GOODLUCK explică:

NU e pentru mine ci pentru matusa mea care vrea sa slabeasca urgent!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m am bagat la handbal si intr o saptamana am slabit 1 kg. fara regim.
Antrenamentul consta in 20 de ture de parc(aprox. 1 ora de alergat).
Dupa 5 ture continue se facea o pauza de 2 min. sa bem apa.
Daca incerci sigur vei slabi, mai ales daca vei renunta la paine, la prajeli si la dulciuri.
Bafta!:*