| lulush a întrebat:

Am gasit urmatoarea dieta pe net:

Mic-dejun: o cafea fara zahar sau o ceasca de ceai; o felie de pâine prajita cu putina margarina.( pentru toate zilele)

Luni:
Prânz: o pulpa de pui la gratar, salata verde cu putin ulei de masline si lamâie
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Marti:
Prânz: 200 g cartofi fierti, cu patrunjel tocat, 250 g carne de vita sau piept de pasare fiert.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Miercuri:
Prânz: 250 g de peste la gratar cu putina lamâie.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Joi:
Prânz: un ou fiert tare, 120 g carne de vita la gratar si 20 g brânza de vaci, salata verde.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Vineri:
Prânz: un piept de pui la gratar cu o salata la alegere, doi cartofi fierti.
Cina: un iaut degresat, doi biscuiti graham.

Sâmbata:
Prânz: o farfurie de supa de legume.
Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Duminica:
Prânz: 200 g sunca, o cutie de iaurt de 200 g.
Cina: iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Se presupune ca se pierd 12 kg intr-o luna. Ce ziceti e buna de o incercare? A mai tinut careva aceasta dieta?

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Poate că e bună reţeta.
Dar... scoate margarina. E otravă curată.
Iar cina să fie pînă în ora 18.

| lulush explică (pentru corolav):

Da. oricum eu dupa ora 19 nu mai mananc nimicbig grin

| greenakaweed a răspuns:

Eu zic ca este buna pentru ca are un meniu diversificat. Ceva de genu' imi recomandase si un prieten nutritionist pe vremea cand faceam sala. Merita sa incerci, nu ai nimic de pierdut decat kilograme:*

| Iulia20Iulia a răspuns:

Eu iti recomand dieta daneza daca ai mai mult de 16 ani.Am slabit 8 kg cu ea in 13 zile :* Seamana cu ce ai tu aici numai ca este mai severa

| lulush explică (pentru Iulia20Iulia):

Hmm m-am uitat peste ea putin. As puteao tine dar zice ca orice deviere va opri efectul dietei. Trebuie sa ma aprovizionez calumealaughing