| AidaAmaranta a întrebat:

Ce parere aveti despre autobronzante, vreau sa-mi iau de la Avon! Am tenul deschis, poate functiona? [[fundita]]. mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Autobronzantele sunt foarte bune si mult mai sanatoase decat expunerea prelungita la soare. Exista insa cateva reguli inainte de aplicare pentru a nu ramane pete:e bine ca pielea sa fie curata si sa folosesti un exfoliant inainte, pentru a inlatura eventualele celule moarte(eu folosesc miere cu sare, un excelent exfoliant natural); a doua etapa ar fi aplicarea unei creme hidratante pentru corp(folosesc nivea Q10 plus); apoi aplici autobronzantul pe toata pielea. Dupa aplicare iti speli imediat mainile si stai cateva minute pana iti intra in piele.
Sunt bune aotobronzantele de la avon, dar eu folosesc de la Gerovital care iti lasa pielea inchisa la culoare aproape ca un bronz natural dupa prima aplicare.

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Bronzul nu mai este la moda anul acesta.Soarele poate fi chiar daunator daca se abuzeaza.

| alexa a răspuns:

Buna
eu am incercat si am unul de la oriflame.este destul de bun.se vede foarte frumos pe piele, dar trebuie aplicat corect si intins bine.si sa nu uiti apoi sa te speli pe maine ca ramai patata.
am inteles ca ar avea si cateva efecte negative, dar nu cred ca e ceva foarte grav.winking
bafta

| LauraSpataru a răspuns:

Da, functioneaza. Eu sunt reprezentant si folosesc de la ei de ceva timp. Sunt bune. Doar sa ai grija la 2 lucruri: - sa faci un gomaj intai; - sa te speli bine pe maini si sub unghii dupa aplicare.
Daca te intereseaza niste produse la pret mult mai mic decat in catalog, te poti uita aici: http://tizo.ro/show_user_auctions.php?uid=13147368. Toate sunt noi, sigilate. Bafta la autobronzare!

| AidaAmaranta explică:

Pot sa ma dau si pe fata?

| Andra_3307 a răspuns:

Functioneazawinking

| ChriSS_7546 a răspuns:

Si eu am tenul deschis, eu mi-am luat pentru bronz mediu de la AVON, este bun si isi face efectul imediat, dar nu tine mai mult de o zi maxim 2, eu ma dau zilnic ca sa tina.

| Georgy1033 a răspuns:

Cred ca da dar te sfatuiesc sa incerci totusi un bronz natural la soare nu se compara cu cel de la avon fundita te rog

| LostInDreams a răspuns:

Nu am folosit niciodata, insa presupun ca sunt bune si parca as vrea sa incerc si eu. Oricum mi se pare mai traditional sa imi dau cu ulei de soare, sa imi umezesc putin pielea si la stai pe plaja la soare in timp ce ascult muzica in casti, mananc o inghetata si citesc revista mea preferata.nu suna mai palpitant asa? app si eu is alba ca branza dar nah.asta e.vara asta stau mai mult la soarewinking

| Pupily92 a răspuns:

da.de ce nu ar functiona si pe fata?

| Vero1996 a răspuns:

Autobronzantele nu sunt bune! Poti face cancer am auzit... dar faci ce vrei... pielea ta problema tawinking Te sfatuiesc sa te bronzezi naturalwinking Fundita?

| andreea_2538 a răspuns:

Da functioneaza eu sunt la fel...
sa nu te dai cu multa ca iti raman petewinking:X

| ea_9589 a răspuns:

Da sunt bune... am si eu unul
DAR, ai grija sa nu te dai cu mult pentru ca iti raman petebig grin