Întrebare recomandată | Andandut a întrebat:

Ce parere aveti despre ceaiurile naturiste de slabire/ detoxifiere? A incercat cineva? Dau rezultate?
As vrea sa merg la plafar sa-mi cumpar, dar mi-e teama sa nu aiba efecte secundare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| RagingZeus a răspuns:

Eu tin un regim cu herbalife si sunt foarte incantat de rezultatele de pana acum, am slabit 10kg in 2 luni si continui tratamentul. Acum orice ai face, ca este fitness, ca este un regim alimentar, ca este herbalife, ceaiuri sau orice altceva, daca dupa ce ti-ai atins obiectivul incepi sa bagi in tine ca spartul, tot ajungi sa pui la loc. Ceea ce ma incanta la herbalife este ca te invata sa mananci sanatos si corect, adica iti impune 3 mese pe zi si doar 3, sa bei apa multa; eu nu cumparam mai mult de 2 sticle cu lapte de la magazin acum 2 luni, iar acum iau peste 10 pentru tratament. Sunt lucruri care trebuie invatate si respectate intr-un stil de viata sanatos.

Eu ma indoiesc ca cineva care dupa ce a urmat un tratament din cele mentionate mai sus, si a continuat sa traiasca sanatos si dupa aceea, a pus kilograme pe el. este imposibil. Cand ii vad pe nataraii aceia care spun ca au slabit 10kg si le-au pus la loc dupa aia. scuza-ma dar trebuie sa fii imbecil.

| KodrutZ a răspuns:

Daca si astea au efecte secundare... da, efectul secundar e ca ai putea da bani degeaba pe ele, daca nu iti schimb stilul de viata si alimentatia. Atunci cind e vorba de slabire, nimic nu face minuni. Totul tine de vointa proprie de a te schimba. Exemplu, nevasta-mea a dat jos vreo 10-12 kile cu HerbaLife in mai putin de o luna, dupa care le-a pus la loc, iar acum slabeste frumos si sanatos cu regim aproape exclusiv vegan, in special fructe, plus alergat la banda zilnic. Nu te uita dupa solutii rapide, uita-te dupa solutii DURABILE in timp.

| Andandut explică (pentru KodrutZ):

Am zis eu ca ma uit dupa solutii rapide? Doar vreau sa incerc si niste ceaiuri naturiste in special pentru eliminarea apei din organism, deoarece am o problema cu asta.Am slabit si eu cu herbalife 30 si ceva de kg, acum cativa ani. happy nu le-am pus la loc.

| KodrutZ a răspuns (pentru Andandut):

Ceaiurile pentru slabire sint vazute de multi ca fiind solutii rapide. HerbaLife te sparge la bani si nici nu e foarte sanatos. Hmmm... legat de eliminarea apei, cred ca sport + regim ar face treaba buna, Ai consultat un nutritionist?

| Andandut explică (pentru KodrutZ):

Da, dar nu am voie sa tin un regim strict, nu am voie sa fac sport deocamdata, din cauza uneoi operatii. Dupa ce am terminat cu herbalife, nu m-am ingrasat deloc o perioada foarte lunga de timp. Dar dupa ce am suferit o operatie, m-am mai ingrasat cateva kg si vreau sa le dau jos acum. Dar pana nu se implineste un an de la operatie nu am voie regim strict si sport. De asta m-am gandit sa beau ceaiuri de-astea. Macar sa ma mentin.

| KodrutZ a răspuns (pentru Andandut):

Hmmm, banuiesc ca operatia a implicat si rinichii/ficatul, nu? In cazul asta, cel mai bine ar fi sa vorbesti direct cu medicul care ti-a facut recomandarea. Acuma nah, eu cred ca un regim exclusiv vegetarian (NU vegan, doar vegetarian) ar fi posibil, dar nu ma pot pronunta in necunostinta de cauza.

| Andandut explică (pentru KodrutZ):

Da a implicat ficatul. Poate ar fi bun un regim vegetarian, nu stiu...am sa vorbesc.

| MihaelaMariaPopa a răspuns (pentru Andandut):

Bravo pentru rezultat, incearca sa cresti consumul de apa, sport si ca si recomandare, detoxifiere pentru mentinerea rezultatului exact cu produsele ce ai facut acum cativa ani (dar nu program de slabit, ci detoxofoere). plus gustari sanataoase cu cruditati.asta ar fi cea mai buna solutie pentru mentinerea sanatatii pe termen lung. Daca slabesti si nu mentii obiceiurile bune plus ca daca mananci ca o scrofita e absolut normal sa pui niste kg daca nu te respecti.o zi buna, consultant wellness Mihaela Popa

| viotedy a răspuns:

Au si efecte ca si pastilele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU categoric, a nu se folosii. daca vrei sa slabesti, pune grasimea la efort, alearga, etc. cunosc cazuri multe, si nu de la tv, cu slabit cu medic, ceai, pastile, efect garantat si dupa ce au slabit, probleme hepatice si altele. efort fizic si ponderare in mancare. mananca mai incet, vei vedea ca efectul de saturatie apare mai repede si vei manca mai putin, ocoleste liftul; locuiesti la etaj 1 din 5 nivele? urca pana la ultimul etaj pe scari, faci asta de 3-4 ori pe zi apoi dupa cateva zile de 5-9 ori pe zi, si o sa vezi.

| pLeX a răspuns:

Mai bine stai linistita cu pastilele...i-ati un antrenor personal la fittness si incearca un regim alimentar cu 5mese pe zi.

| pLeX a răspuns (pentru pLeX):

Orice medicament are efecte secundare...si daca nu le are in mod direct (sa scrie pe prospect), efectele directe pot influenta celelalte organe din corp. multa grija cu ele daca te hotarasti sa incerci.