| opacatoasa a întrebat:

Ce părere aveţi despre chirurgia plastică? ce avantaje şi dezavantaje aduce aceasta? fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantajele ar fi acelea ca ofera o satisfactie persoanei in cauza(de moment, in schimb), ii poate ridica moralul si o poate incuraja considerabil.De asemenea, nu este exclus sa fie privita cu alti ochi si de cei din jur.Dejavantajele sunt acelea ca sansele unei nereusite(sau ca rezultatul sa nu fie tocmai pe placul persoanei in cauza)sunt mari,unele cauzeaza si dureri pentru o anumita perioada sau lasa cicatrici,impun anumite conditii(purtarea unei bustiere speciale,spre exemplu,pentru o anumita perioada de timp)si chiar pot provoca probleme grave(aici cel mai bun exemplu este tot implantul cu silicon, care poate aluneca sau se poate sparge). Personal, nu am o parere prea buna despre ea.Numai bine.

4 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Avantajele sunt prezente pentru oamenii care au ajuns complexaţi din cauza exteriorului. Dezavantajele intervin când totul se întâmplă în exces.

| Holocaust a răspuns:

Sunt de acord cu ea doar în cazurile extreme, gen respectivul are probleme cu piramida nazală sau mai ştiu eu ce şi are nevoie de o rinoplastie.Rahaturile gen liposucţie sau implant de silicon doar pentru a arăta mult mai bine,mi se par de toată jena...
Avantajele există, intr-adevăr, când e vorba de probleme de sănătate.Pentru alea care vor implanturi,le doresc să le pună chirurgul unul ieftin, şi să facă cancer, că aşa le trebuie la proaste.

| MeMeMe97 a răspuns:

Avantaje sunt multe! Dezavantaje...depinde...daca iti place naturalul e normal sa fie un dezavantaj! dar daca vrei sa arati mai bine poate fi un avantaj! asta depinde de la om la om si stii cum se spune:"Gsusturile nu se discuta!"laughing
BAfta!

| Nostradamuss a răspuns:

Costa bani, dar face tatele mari.