| UltraLex a întrebat:

Salut ce parere aveti despre fatetele dentare si asi dori in special parerea persoanelor ce detin acest produs as vrea sa stiu:
-sunt in vreun fel sau altul nocive pentru dinti? ma refer in special la adezivul cu care sunt fixate
-se pot deteriora, ingalbeni, sparge, cadea?
-sunt incomfortabile?
-creeaza dificultati la spalare?
-pot fi indepartate fara a afecta dintii?
-imi pot da seama daca dintele s-a cariat la interior inainte sa fie prea tarziu?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| boradan a răspuns:

In primul rand ca sa iti pui fatete ai nevoie de un aparat dentar prima data, apoi trebuie polizat din dinti pentru a se pune fatete, o data la cca 10 ani trebuie schimbate, daca nu esti ceva persoana publica nu prea recomand
Sper ca te-am ajutat, Bafta!