| klaas1992 a întrebat:

Ce părere aveți despre iaurtul natural Zuzu? este într-adevăr sănătos sau mai bine aș cumpăra altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sopranaCadaverica a răspuns:

Eu n-as alege Zuzu nici daca ar fi singura optiune. E un iaurt sec, are un gust foarte ciudat, de zer.
Mai vreau sa zic de laptele/iaurturile degresate (0, 1% grasime). Acelea nu sunt iaurturi, ci mizerii amestecate cu zer (de aceea sunt si mai ieftine) care te conving ca ar fi specifice unei diete sanatoase prin una din cele mai stupidesi ilogice lozinci de marketing, colorate, cu font marit si alte fundite - 0, 1% grasime. Penibil! Grasimile din iaurt si lapte sunt sanatoase, inca ele ar trebui cautate. Asta nu inseamna ca mananc 1 kilogram de iaurt pe zi si beau cativa litri de lapte la micul dejun.
Si stati linistiti, nu grasimea din lapte sau iaurt se depune, ci prostiile procesate pe care le mancati in plus sau dezechilibrul alimentar, portii prea mari i dese, sa nu mai zic de sedentarism.

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Mergi pe iaurt grecesc.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cele mai sanatoase sunt alea Activia.

| darrio2007 a răspuns:

Toate iaurturile sunt „naturale". Nu poti sti care sunt sanatoase sau nu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Iti spun eu ca nici un iaurt nu e sanatos toate au e-uri, sare si alte cacaturi in ele, la un supermarket din Craiova si Pitesti au gasit lipici si apa in iaurt si l-au pus la vanzare ca sa cumpere si sa manance fraierii. Asa ca sa nu te astepti sa gasesti in RO mancare buna in alimentare si magazine ca dai in infectie gastro alimentara si vei strange din buci pana vei ajunge la spital unde si acolo iti mai dau astia mancare de ****, asa ca mai gandeste-te. Spun din proprie experienta.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sa sti ca si raspunsul lui ciudatenie e destul de detaliat asa ca poti sa il ei in serios, depinde de iaurt si nu uita sa strangi din buci, da.

| ziftode a răspuns:

Sigur, zuzu e o minune de sapun... asta... IAURT
ca orice iaurt din comert nu contine nimic de nimic din lapte, doar chimicale, asa ca...

doar reclama e de el!

imi pare rau ca te-am trezit din inocenta, asta... ignoranta!

Răspuns utilizator avertizat