| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti depre tratamnetul natural impotriva gastritei? Adica ma refer la schimbarea regimului alimentar intr-unul sanatos si consumarea de ceaiuri din plate medicinale.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Sunt pro naturiste.Doar ca si ceaiurile trebuiesc luate cu masura.

| Tinna666 a răspuns:

Eu sunt impotriva pastilelor, asa ca daca ar trebui sa aleg intre pastile si schimbarea stilului de viata intr-unul sanatos, as alege schimbarea happy

| CristinaSNC a răspuns (pentru Tinna666):

De aproape 2 ani ma chinui cu pastile si stiu ca asta imi poate dauna mai tarziu, acum vreau sa incerc ceva natural. happy

| Tinna666 a răspuns:

Este cea mai buna decizie pe care o poti lua dupa parerea mea happy cum am mai spus, sunt impotriva pastilelor daca exista si o cale naturale pentru a rezolva o problema de sanatate.crede-ma ca daca iti schimbi stilul de alimentatie te vei simti mult mai bine.acum cativa ani am avut si eu inceput de gastrita si m-am dus la medicul de familie si mi-a spus sa renunt la prajala, dulciuri, sti tu si la fructele acide.am tinut acest regim ceva timp si acum nu mai am nimic happy

| CristinaSNC a răspuns (pentru Tinna666):

Tot am tinut regimuri si am luat pastile, dar cum termin pastilele si o las mai moala cu regimul starea mea se inrautateste. M-am interesat de remedii naturale si am aflat de mai multe ceaiuri, de ieri am inceput sa le beau si pot sa ma bucur ca aseara am dormit linistita, nici arsuri nu am mai avut, acum sper sa fie bine. Daca voi fi mai bine cu ceaiuri nu cred ca o sa mai renunt la ele happy

| Tinna666 a răspuns:

Sper sa te faci bine kiss sora mea are si ea gastrita si a baut ceva vreme ceai de roibos(ceai rosu) si zicea ca se simte foarte bine de la el happy

| CristinaSNC a răspuns (pentru Tinna666):

Ma bucur sa aud asta happy. Multa sanatate kiss!

| Tinna666 a răspuns:

La fel si tie kiss