| TheCrab a întrebat:

Ce parere aveti despre machiajul la 13 ani?
vad fete la scoala date cu fond de ten, rimel, creon de ochi.chatterbox
mi se pare mie sau e prea devreme la 13ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
36 răspunsuri:
| ilinca29ilinca29 a răspuns:

Machiaj la scoala ...parerea mea este ca poti sa folosi decat rimel si putin gloss. Fond de ten in niciun caz pentru ca iti strici tenul si peste 2 ani il vei avea ca al bunicii tale.Acesta este sfatul meu. Multumesc anticipat!

| mela99 a răspuns:

E totusi destul de devreme, dar dc ai nevoie disperata de fond de ten da-te

| Scumpica_Roberta_1997 a răspuns:

Eu fac 13ani in primavara si ma machiez chiar si la scoala dar ma dau doar cu putin romel, creion de ochi si un luciu de buze caci multe profesoare sunt stricte si ne pune sa ne spalam daca observa.

| Katherine20 a răspuns:

Nu e prea devreme.Si eu am 13 ani si ma machiez (uneori!) Nu prea ma dau cu fond de ten.Dar cu restul da big grin

| LXandro a răspuns:

Eu cred ca este mult prea devreme, dar daca tot esti decisa sa te machiezi, poti alege produse de calitate
http://www.trendis.ro/

| doareuio a răspuns:

Eu zic doar să învățați să scrieți corect deocamdată și să nu purtați grija altora.