| anonim_4396 a întrebat:

ce parere aveti despre machiajul de la 14-15 ani, vi se pare ok si nu ma refer la o gramada de glet pe fata, ma refer la rimel sau eyeliner uneori. ce spuneti?

4 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Un machiaj discret al ochilor e binevenit oricand si ne facem sa ne simtim bine in pielea noastra. Ala exagerat dauneaza mai mult imaginii decat o infrumuseteaza.

| aneliram a răspuns:

Da. e ok. Ba, chiar mi se pare ca pune in evidenta frumusețea *naturala* (machiajul simplu, ca daca daicu o tona de glet... nu mai esti machiata ci *mascata* ).

| Mrfear a răspuns:

Da e ok.Totusi daca ai 14 ani cred ca esti inca la scoala si nu are rost sa vi machiata...Iar rimel nu e rau, sunt fete care de pe la 11-12 ani se dau cu el.

| BadBunny a răspuns:

E ok, atata timp cat nu e in cantitate mare.