| MarieBGossipGirl a întrebat:

Hey intrebare pentru fete!
Scrieti-mi ce virsta aveti si toata cosmetica care o aveti!
De exemplu: 13ani~blush, pudra, ruj, rimel, fond de ten, corector si bla-bla-bla.

Răspuns Câştigător
| HeloKity a răspuns:

laughing 15 ani☺ trusa de fard profesionala, rimeluri(de volum, alungire, waterproof, transparent), rimel transparent pentru sprancene-pentru forma, tus, corector, anti-cearcan, fond de ten, baza de fond de ten, pudra, blash, perle pentru obraz, fard de obraz, fard pentru sprancene, creion, creion pentru buze, creion pentru sprancene, rujuri, protectie pentru buze, lipstick, trusa/paleta cu ruj pentru buze, set de pensule pentru ochi, sprancene, buze, obraji. Si mai sunt multeeee dar stau mult sa le enumar.

Zine si tu noua acum big grin

10 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

15 ani:fard de pleoape, fond de ten, 3 luciuri de buze, rimel, corector

| ciresepeetno a răspuns:

13 ani-o truse destul de mare dar din care folosesc doar un ruj si o crema de cosuri pe care nu o folosesc pentru cosuri si fiindca sunt bruneta si crema imi face fata mult mai alba

| MissyFrumy a răspuns:

13 ani - trusa de fard toate nuantele, 23 rimeluri diferite pentru alungire, 3 transparente, waterproof, creion de ochi in 7 nuante, pentru sprancene, tus desi nu il prea folosesc, corector pentru cosuri si alte imperfectiuni, fonduri de ten hidratante, creme, pudra, blush, farduri de obraz, rujuri, luciu, balsam de buze, set pensule, paleta de rujuri, creioane pentru buze, pensula pentru buze. si mai am inca o trusa de machiaj cu mai multe dar nu stau sa le scriu aici si pe alea laughing). Scrie si tu ce ai :*

| wforweirdo a răspuns:

15 ani am. Am vreo două farduri dinalea de pleoape, unul aşa de culoarea pielii şi unul maro, dacă le combini arată bine. Am un rimel rezistent la apă pe care îl urăsc, şi un rimel normal. Am un creion de ochi maro, şi unul negru, pierdut pe undeva. Am şi un fond de ten pe care l-am primit de la o prietenă care nu avea ce să facă cu el, ea având tenul mai închis. Lacuri de unghii am o mulţime, dar mă dau foarte rar şi şi atunci cu negru, roşu închis, vişiniu sau albastru închis. Oricum am forma unghiilor mai aiurea cum mi le-am tot ros mai demult şi niciodată nu mi le las să crească. Cam atât, şi mai am un lipstick d-ăla transparent pe care nu îl folosesc deloc.
Dintre toate astea, folosesc doar fardul ăla de culoarea pielii, rimelul şi creionul de ochi(şi astea uneori, nu mă machiez zilnic).

| Darcos a răspuns:

WTF!
De ce ai avea nevoie de asta?+Cum dai funda?[Poti da funda numai la un om, si daca toti raspund...Cui ii vei da?]

| MarieBGossipGirl explică (pentru Darcos):

Nu dau intrebare ca sa-mi raspunzi cu alta. Daca intreb atunci imi trebuie, fara WTF. Dau funda raspunsului care-i mai potrivit dupa parerea mea, si garantez ca nu tie!

| Darcos a răspuns (pentru MarieBGossipGirl):

Logic...Eu am venit doar ca sa intreb... Daca mi-ai da funda m-as inchina si as zice ca ti s-a stricat calculatorul si ai pus din greseala

| MarieBGossipGirl explică (pentru Darcos):

tonguetonguetonguetonguetonguetonguetonguetongue

| Darcos a răspuns (pentru MarieBGossipGirl):

rolling on the floor rolling on the floor laughing laughing happy happywinkingwinking

| Crissssssss a răspuns:

Buna!
15 ani- ruj
, fond de ten
, fard
, rimel
, oja
, pudra
, tus
, creion
, gloss
Funda?