| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele care au ciudă și ură pe oricine și înjură orice, am un vecin și e cam ciudat laughing)) au cumva vreo problemă... mintală sau, probleme ca oricare om?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Probabil au, poate uita sa-si ia si pastilele.
Nu am nici o parere, nu merita irosit timpul cu persoane de genu.

| Valyasdfg a răspuns (pentru ROB3RT89):

Stiu că nu merită...dar când stai deasupra lor în aceeași scară, și auzi cum înjură și aruncă blesteme peste tot... ce mi se pare ciudat, are ură pe un nepot de-al lui, a luat bacul și nu-l mai suporta, tata era să-l dea la poliție, și noaptea urlă nu-i convine nimic, plus că se aude tare seara că e liniște, nici vecinii nu se mai pot înțelege cu el

| Sn4k3 a răspuns:

Nu, sunt sanatosi si cu viata perfecta. Am o parere foarte buna despre ei.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Multi oameni se descarca injurand, nu trebuie sa aiba o problema psihica neaparat.

| Valyasdfg a răspuns (pentru supadeceapa):

Înțeleg dar ăsta are ură pe neamuri, face scandal noaptea, am scris mai sus că tata voia să sune la politie din cauza lu ăla

| elcosmin a răspuns:

Nu trebuie sa aiba neaparat o problema mintala. Sunt oameni care nu sunt fericiti, care nu-si ating scopurile sau care sunt exclusi. Stresul si frustrarea se aduna, si rezulta comportamentul "dubios". Si invidia este un semn al acestui comportament. Si revin la ce-am spus mai devreme, acesti oameni au dorinte neimplinite.