| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care rad de pers cu probleme de handicap locomotor? Sau o boala mintala? Observ des asta,prea multa bascalie si rautate, ura

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai ce parere? O parere proasta de cei ce rad, niste oameni cu un caracter prost sunt ei, asa ca aia este, un om destept si cu caracter, nu rade ca nu are de ce.

| StrongHeart a răspuns:

Am vrut sa pleznesc un sofer care facea glume pe seama unei femei care tocmai iesise de la psihiatrie, eu fiind perfect normal dar avand un trecut cu episoade psihotice, cred ca sunt indoctrinati sau retardati si merita sa vada in viata asta ce este o boala psihica si cat de rau poate afecta un om, Am 0 simpatie pentru. cei ce nu au simpatie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeam ca cel ce rade de necazul altuia nu va avea mormant! Adica nu-si va gasi linistea in veci, e mare pacat sa razi sau batjocoresti pe cei cu probleme, nu se stie cand Dumnezeu te pune sa faci schimbul! Citeste psalmul 108 si vezi cum rasplateste Dumnezeu pe cel ce face rau. Unii zic ca ar face referire la Iuda care l-a vandut pe Isus, altii ca ar face referire la cei ce nedreptatesc pe orfan si pe vaduva.
Cei ce batjocoresc necazul altora traiesc o viata de pacat, pana si rugaciunea lor nu este primita si este considerata pacat (sacrilegiu).

| Andrei200202 a răspuns:

Niște netoți, trebuie sa ai probleme mai grave daca razi de cineva cu probleme de genul.

| radu32 a răspuns:

O parere proasta, denota limitarea capacitatii de intelegere a anumitor lucruri (bolnavi). Sunt sub noi in ceea ce priveste mentalitatea acestora. Cea mai "dura arma" este ignoranta. Cum spun americanii "Ignorata este o bine cuvantare". Trebuie sa traiasca ei in papucii acelor bieti bolnavi, o luna sau chiar un an... isi vor schimba atitudinea. Discriminarea este arma celor redusi.