| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre slabitul prin mersul pe jos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Mersul pe jos te ajuta sa fii puternic si suplu si imbunatateste functionarea inimii si a plamanilor.Asa ca fii activ!

| MyMindRules a răspuns:

E bun, dar va dura ceva pana se vor vedea rezultatele. happy

| raluk27 a răspuns:

Poate pe termen lung si efectuat zilnic. In rest, nu prea cred. Eventual merge ca metoda de mentinere, dar o persoana cu cateva kg in plu nu cred ca poate slabi exclusiv prin mers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut pe un documentar ca este mai eficient decat mersul la sala.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Nu stiu ce eficienta are, puterea de ardere a caloriilor, etc.
Oricum, fata de niste pastile sau diete stupide de slabit, este mult mai sanatos.

Sanatate!

| RAY explică (pentru DraudeS):

Eu cred ca da rezultate mersul pe jos

| DraudeS a răspuns (pentru RAY):

Intr-adevar da rezultate, da, dar nu sa slabesti 10 kilograme prin mers efectiv.
Acum depinde cat de mult mergi pe jos, cat de repede mergi, cum mergi, etc.

Sanatate!

| RAY explică (pentru DraudeS):

Da logic

| Weider a răspuns:

Nu e suficient, ca sa slabesti trebuie sa depui efort, numai prin efort vezi rezulate. Nimic nu vine nefacand un efort.

| hhhapciuuu a răspuns:

E cel mai bun si mai sanatos. ti-l recomand!

| GEEK a răspuns:

Nu ştiu. xD Nu's grasă să slăbesc. rolling on the floor

| diditza23 a răspuns:

E foarte bun..mai ales daca mergi mai repede si mai mult e super

| Darywse a răspuns:

E foarte bine dar in special alergatu/mersu la sala este mai bun decat mersul pentru slabit big grin