| alexandruthegreathuman a întrebat:

Salut. Ce părere aveti de mersul la mare cu colegii de clasă?

12 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E o idee buna atata timp cat esti doar cu persoanele cu care te intelegi foarte bine.

| alexandruthegreathuman explică (pentru Aasdfghj):

Mă inteleg aproape cu totii colegi foarte bine deci ar fi o idee bună

| Aasdfghj a răspuns (pentru alexandruthegreathuman):

Atunci ar trebui sa mergi. Ar fi distractiv.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mi-a placut niciodata ideea asta.
De parca nu ai fii satul de stat zi de zi timp de 1 an, langa aceeasi, suportandu-i pe toti, sa mai stai si in vacanta, alaturi de aceeasi obraznici care acum devin si mai rau, ca nu-s tinuti in frau, ca la scoala.

| alexandruthegreathuman explică (pentru Violleta2022):

Problema e că de săptămâna viitoare o să merg la mare cu colegii si ma simt putin anxios deoarece pentru mine e prima dată când merg fără un adult la o excursie

| Violleta2022 a răspuns (pentru alexandruthegreathuman):

Tine-te departe de prostii evitand pe cat posibil sa-ti urmezi colegii daca vor sa faca ceva ilegal sau prosteste, fiindca intotdeauna se intampla ceva rau in asemenea excursii si cineva ajunge ranit, sau apar pagube materiale.

| Lukasssz a răspuns:

Eu zic sa nu te duci.

| alexandruthegreathuman explică (pentru Lukasssz):

De ce?

| Lukasssz a răspuns (pentru alexandruthegreathuman):

Pentru ca multi sunt derbedei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai un grup concret si stabil de,, prieteni" (in care sa iti pui baza ca vor sta cu tine sau va veti intelege bine) s-ar putea sa iti iei teapa (cel putin asa mi-am luat eu cand am fost intr-o tabara cu clasa).
Iar daca nu iti place haosul si eventual boacanele, iarasi nu ar fi o idee buna.
Insa daca ai persoane cu care te intelegi super bine ar putea fi o experienta frumoasa.

| alexandruthegreathuman explică (pentru anonim_4396):

Ma inteleg bine cu aproape toti colegii cu care mă duc deci să sperăm să nu fie o problemă

| Hurin a răspuns:

Poate vii si tu dezvi.rginat, intr-un fel sau altul. rolling on the floor