| patratzelecolorate a întrebat:

Ce parere aveti despre uleiul de ricin adica are efect chiar iti cresc unghiile? funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madaa_9439 a răspuns:

La mine a functionat.chiar foarte bine. eventual inainte de a te da cu ulei stai cam 10 min cu mainile(bine.degetele, unghiile.) intr-un bol cu apa cu putin suc de lamaie(ofera rezistenta si luciu). Apoi stergi unghiile cu un servetel si te dai cu ulei de ricin(eu ma dadeam cu pensula de la un lac de unghii). daca poti, in fiecare seara. chiar a functionat si chiar au crescut si arata tare bine si sunt si foarte rezistente.

1 răspuns:
| foxi a răspuns:

Efecte nesemnificative!