| Helloyellowday a întrebat:

Ce parere aveti despre vegani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Indiferent de ce mananci important este sa fii sanatos si sa supravietuiesti.

| gabicoo a răspuns:

E ăia care lasă vacile flămânde?

| alecsboassa a răspuns (pentru gabicoo):

Aia e

| Helloyellowday explică (pentru gabicoo):

Nu. Ci oamenii care nu consuma produse venite de la animale ori din animale.

| Lukasssz a răspuns:

Atata timp cat nu e ca si Karen, profesoara vegana, atunci e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal nu ii inteleghappy

| Anuket a răspuns:

Despre ei n-am nicio părere, treaba lor. Dar nu se potrivește oricui un stil vegan. De altfel, cred că sunt multe alte alimente mult mai dăunătoare decât cele de origine animală.

| TheStrategist a răspuns:

O părere bună, sunt mulți sportivi de performanță vegani. Am văzut și niște documentate pe tema aceasta.

| TheStrategist a răspuns:

Veganii trebuie să fie atenți să consume destule proteine și să nu aibă lipsă de calciu sau de anumite vitamine.

| Aandreei a răspuns:

Trăiesc mai mult, dacă nu le pune capac un accident?

| Helloyellowday explică (pentru Aandreei):

Probabil. Eu am auzit cazuri in care unii oameni au decedat din cauza lipselor de proteine si alte substante importante pentru corp care vin din produse animale. Veganii nu consuma nimic de la animale, nici macar laptele. Este sanatos, dar nu pentru mult timp.

| alecsboassa a răspuns:

Sunt oamenii care mananca vegan, arata misto