| anonim_4396 a întrebat:

Sunteți vegani? Dacă nu, ce părere aveți despre cei care practică veganismul?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Dorinta de a fii diferit fata de alti le impinge pe uni,ipocrizia umana este nelimitata,nu o fac pentru acele animale si sa fie bagati in seama,sa fie mai cool ca alti, din partea mea sa mance ce vor ei, nu-mi pasa, omul nu este vegetarian nici carnivor si omnivor, timp de milioane de ani am consumat carne si azi sau trezit uni ca carnea ne ucide, asa dintr o data, exista si carnivori anti vegetale, pozitii radicale, lipsa unei gandiri rationale

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu sunt, iar parerea mea pentru ei e una blanda atata timp cat isi vad de treaba si farfuria lor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu sunt. Dar mananc un mar in acest moment, daca ajuta cu ceva...
Nu am nici o parere. S-a demonstrat ca cineva care s-a lasat de carne si mananca mai mult verde este mai sanatos? Daca da, asta inseamna ca nu este din cauza ca s-a lasat de carne, ci pentru ca mananca mai mult verde. Acest lucru se poate aplica si cuiva care nu este vegan. Deci... nu am nici o parere happy

| Dismally a răspuns:

Nu sunt si nu am o parere prea buna despre ei. Multi pe care i-am vazut pana acum erau insuportabili - aroganti, agresivi si cu idei fixe.

| FreddieM a răspuns:

Ar trebui sa am neaparat o parere despre ei? Cum eu sunt liber sa pap carne, asa ei sunt liberi sa nu pape indiferent de mentalitatea lor. Polemica asta e chiar inutila.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E fix problema lor, cat timp nu sunt enervanti si agresivi. Ca prima regula dupa ce intri in clubul veganilor e "asigura-te ca stie toata lumea ca ai intrat in clubul veganilor".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bolnavi mintal, toți sunt străvezii, trași la față și agresivi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt. Am intalnit vegani care erau foarte ok si nu isi impuneau preferintele alimentare si convingerile. Problema e ca mereu fanaticii fac mai multa galagie si iesind in evidenta se ajunge la generalizari precum " Asa sunt toti! ". Am o parere proasta despre cei fanatici.

| Helloyellowday a răspuns:

Nu sunt vegana, dar cei care sunt vegani au o dedicatie puternica. Apreciez puterea lor de a fi vegani, e mult mai usor sa fi vegetarian.