| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre"vestitul" vraci din Brazilia? credeti ca e lucru curat ce face el? credeti ca e o putere de la Dumnezeu? eu ma gandeam ca poate lucreaza cu necuratul la fel ca vrajitoarele. Sfintii carora D-zeu le-a lasat puteri miraculoase vindecau si trezeau morti din morminte cu o simpla atingere sau chiar numai cu vocea. voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Curat chiar nu mi s-a parut ca e - pentru ca opera cu un cutit de bucatarie...
Nu am vazut si oameni care si-au revenit din boala, ci numai cei pe care ii opera atunci... Posibil sa fi avut macar cateva vindecari ca altfel nu i s-ar fi dus buhul.

mira
| mira a răspuns:

Cunosc pe cineva care si -a dus in Brazilia copilul bolnav diagnosticat ca incurabil de mari medici romani, dar n-a obtinut niciun reazultat.Nenorocirea s-a produs.Nu cred in astfel de puteri. Mira

cristian
| cristian a răspuns:

Atata vreme cat nu cunosc un caz real de vindecare trebuie sa ma abtin de la comentarii.
Daca eu nu cunosc nu inseamna ca nu exista.

| Dara a răspuns:

"Vestitul" vraci din Brazilia, cred ca e un sarlatan care profita din plin de disperarea si naivitatea unor oameni. Si mai cred ca s-a umplut lumea de falsi profeti si vindecatori!
As vrea sa stiu daca ar putea vindeca un cancer in stadiul IV...

assiris
| assiris a răspuns:

Placebo.

| TipulVerde a răspuns:

Personal, mi se pare o mare prostie, dar banuiesc ca totul e placebo si daca vrei, undeva in mintea ta, se intampla...

| aryana1991 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar daca te pasioneaza paranormalul intea in grupul intamplari interesabte https://www.facebook.com/groups/246024919182219/

| luminita_1186 a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea este ca induce o stare de bine si uneori vindecare de ce nu, prin puterea de sugestie. Stiti doar ca in toate bolile ti se spune sa fii optimist, sa speri, sa te bucuri de ceea ce mai poti. Starea de bucurie, fericire, speranta, dorinta de a trai, te poate ajuta in invingerea prin intarziere sau vindecare a unor boli. Cred ca nu sunt pregatita pentru a judeca ceea ce el face, dar nu cred nici in ajutorul fortelor malefice si nicidecum al lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne Dumnezuele! Ce se intampla pe acest pamant!? Oare cat ne mai indura Dumnezeu?

| stefi26 a răspuns:

Eu zic ca nu-i nici o putere si doar placebo ca si cu unele medicamente

| lia_4397 a răspuns:

Escrocherie!